background
18 Şubat 2014

Adsız.

Kendi kurallarınızı yazın. Yazamıyorsanız, içinde yaşamak zorunda olduğunuz kurallar içinde kalarak, kendi alt kurallarınızı oluşturun. Etrafınızda olan bitenden çok, hoşunuza giden şeylerden esinlenin.
Bir marka yönetiyorsanız, strateji, 4, 5, 6,…P, bütçe, KPI gibi artık hepimizin ezberinde bulunan kalıplardan uzak durun. Bunların çoğu sonuç; markanızın aracılığıyla yaratılan. Markanızın bir rengi, ses tonu, sözü varsa onun peşinden bıkmadan usanmadan gidin. Yoksa ilk işiniz bunları oluşturmak olsun. Marka yönetiyorsanız; unutmayın: Marka herşeydir. Eğer ortada kalmış, ne dediği belli olmayan bir markanız varsa; onu yok edin. Yoksa o sizi yok eder!
Bir iş yönetiyorsanız, rakiplerinize, diğer işletmelere bakın, onları takip edin. Ama, muhakkak kendinize özgü biçimi oluşturun. Kimse kendiniz gibi olamaz.
Bir çocuk büyütüyoranız, hepimizin aklına gelen engeller, zorunluluklar sizi alıkoymasın. Unutmayın, çocuk, her şarta en kolay alışandır.
Umarım, Bruce Mau’dan esinlenirsiniz. 17.madde ‘yi boş bırakmış bizler için. Murat Yurddaş’a teşekkürler.


Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>